Postup od A-Z

Postup od A – Z

plachta-stav_system-mala

Kompletní postup pro nové zájemce o stavbu rodinného domu svépomocí systémem Modul-LEG®


1. Rozpočet – přejděte do on-line  kalkulačky a udělejte si orientační rozpočet , nebo  v případě projektu či skici s kompletníma rozměry domu vložte zde do individuální cenové kalkulace přílohu a odešlete.

Poznámka: Individuální kalkulace je daleko přesnější a u této kalkulace vám poskytujeme Garanci ceny +-4 – 8 % oproti ceny dle skutečnosti.

Podívejte se jak vypadá výstup  z naší orientační cenové nabídky : ZDE

2. Nabídka – jestliže se vám nabídka líbí a máte od úřadů schválen tvar domu a taktéž tento dům vybrán-(typový ,nebo atypický) zadejte u nás objednávku projektu zde (popřípadě i nabídku na financování).

3. Projektová dokumentace – Ceny všech projektů vč. atypických jsou stejné 48 125,-Kč bez DPH. Tuto částku však platíte až při samotné stavbě s naší společností. V případě objednání projektové dokumentace platíte nejprve částku (55663,-Kč bez DPH) 67 353,-Kč s DPH a sleva-dotace za projekt 7 538,-Kč je vám odečtena až při samotné fakturaci domu. Jestliže jste zaškrtli možnost “Použít slevu z Projektové dokumentace na výrobní dokumentaci”(která stojí 20 570,-Kč vč. DPH), bude tato dotovaná částka 7 538,-Kč prozatím použita na výrobní dokumentace, což je velká výhoda a to z důvodu toho, že výrobní dokumentaci můžeme kreslit kdykoliv a nemusíme čekat na vaši platbu. Jestliže jste zaškrtli políčko “Mám zájem o hypotéku” váš kontakt bude předán také obchodnímu zástupci Modré Pyramidy, který vás bude kontaktovat a domluví se s vámi na postupu, vytvoří vám cenovou nabídku na financování a jeho výši a zodpoví vám veškeré vaše dotazy. Hypotéka Modré pyramidy je přímo určena pro stavbu svépomocí stavebnicového systému Modul-LEG®, kde vám Modrá pyramida garantuje nejnižší cenu a co je nejdůležitější zajištění kompletních financí hned v první fázi a to na:
– Koupi pozemku
– Výstavbu základové desky
– Nákup oken a a dveří
– Zaplacení kompletní dodávky stavebnice Modul-LEG®

!! Hypotéka bez nutnosti dokládání faktur – a to je pro vás-nás důležité (ušetření dalších peněz pro výstavbu) !!

Kompletní postup a informace včetně vzoru projektu naleznete v záložce projekt objednávka :Informace a objednávka projektu-odkaz se otevře v novém okně

4. Dokumenty – dodáme kompletní projektovou dokumentaci pro stavební povolení , včetně vašich požadovaných změn.

5. Podepsání smlouvy ,složení zálohy a termíny- jakmile s cenovou nabídkou souhlasíte je podepsána smlouva a složíte zálohu na výrobu v hodnotě 50% z ceny. Jakmile obdržíme zálohu je Vám okamžitě sdělen plán výroby a předpokládaný termín skončení výroby, viz smluvní podmínky.  Na dodávku od našich subdodavatelů, tedy Climatizeru plus a vazníky pro váš dům,  se nevztahuje záloha v hodnotě 50% , přijde vám tedy zálohová faktura na 100% z nabídkové ceny(z vaší cenové nabídky). Po aplikaci Climatizeru na vaší stavbě vám do 14-dní přijde dobropis (doplatek či nedoplatek) climatizeru dle skutečného plnění. To samé platí pro vazníky s tím, že cena je dopočítána v rozpočtu dle skutečnosti, který je vytvořen okamžitě po provedení výrobní dokumentace na váš dům.

6. Výroba, dodávka termíny – Začíná se pracovat na výrobní dokumentaci systému Modul-LEG®. Jakmile je výrobní dokumentace hotova dojde k úpravě orientačního rozpočtu na rozpočet dle skutečnosti , dle rozměrů ve výrobní dokumentaci. Konečná cena rozpočtu dle skutečnosti  se od orientační individuální cenové kalkulace liší max. o +- 4%-8%. Poskytneme Vám také orientační soupis včetně orientační ceny materiálů potřebného ke kompletnímu dokončení celé vaší stavby.

!! Nezapomeňte nám dodat a zaslat emailem (jestliže jste to již neudělaly ve formuláře objednávka projektu) typ lazury, výběr zde. Více informací o použitých lazurách naleznete zde:  !!

7. Odjezd Kamionu – 14-dní před samotným odjezdem kamionu na stavbu je vám vystavena konečná faktura s doplatkem 50%.Tato faktura musí být 7-dní před odjezdem kamionu připsána na náš účet.

8. Příjezd kamionu domečku na pozemek – na přesný termín dovozu domečku budete upozorněny jž cca 14-dní před samotným příjezdem. V den příjezdu je zapotřebí , aby na skládání kamionu byly na místě minimálně 2-lidé a vyložily tak část nákladu ,který není umístěn na paletách a nedá se sundat hydraulickou rukou.

9. Koordinátor stavby – koordinátor stavby je přítomen na stavbě až po montáži základových prahů,které se montují spolu s první řadou modulů. Koordinátor dohlíží na výstavbu systému a provádí fotodokumentaci stavby. Jakmile je stavba systémem Modul-LEG® hotova koordinátor odjíždí a Vám začíná běžet záruka na systém. Koordinátor pouze dohlíží na výstavbu stavebnicovým systémem Modul-LEG® a pořizuje fotodokumentaci (koordinátor není montážník)

10. Předváděcí akce Modul-LEG® –zároveň s koordinátorem stavby přijíždí na vaši stavbu obchodní zástupce naší firmy, který na vaši stavbu přizval potencionální zákazníky o zájem se stavbou stavebnicového systému Modul-LEG®. Tyto předváděcí akce nemají vliv na čas nebo pracovníky na vaší stavbě. Potencionální zákazníci vás při práci neobtěžují a pouze sledují a konzultují veškeré věci s naším obchodním zástupcem. Tyto akce jsou pro nás a pro další zákazníky velice důležité, děkujeme, že nám a dalším zákazníkům dovolíte se podívat na vaši stavbu. Zároveň je na vaší stavbě vysílán ON-LINE živý přenos pro další zákazníky, kteří se dostavit a to ať už z jakéhokoliv důvodu nemohli. Záznam je poté ke stažení na našem Youtube kanále zde

Na webu v záložce předváděcí akce budou pouze informace typu : mapa stavby; typ domu a údaje o domu; obrázek domu. Veškeré další informace jako např.kontakt;telefon;email atd…nejsou uvedeny

11. Pokračování stavby domu svépomocí – stavba nyní pokračuje v plné režii stavebníka a na jeho náklady a veškeré postupy na stavbě je nutné již realizovat podle technologických postupů jednotlivých výrobců materiálu. Naše firma je zde pro to, aby vám pomohla a dohlídla na stavbu domu stavebnicovým systémem Modul-LEG®, není zde však k tomu aby radila jak se dělají sádrokartonové konstrukce atd.. .K tomuto vám slouží váš stavební dozor popřípadě výrobce jednotlivých materiálů, který na svých stránkách uvádí technologické postupy.


Pozor na ztrátu záruky, zvláště na pořizování a odesílání fotodokumentace v průběhu celé stavby.

Pro získání záruky je povinností odběratele dále Pro získání záruky je odběratel povinen provést zbývající fotodokumentaci stavby a to přesně konstrukcí před zakrytím reflexní parotěsnou fólií a po zakrytí konstrukce touto fólií a to celoplošně s přelepením spojů.
Kompletní smluvní podmínky naleznete zde: smluvní podmínky. 

…..nejlepší způsob jak zaslat co nejrychleji a bez starostí fotodokumentaci stavby je v dnešní doby pomocí technologií a aplikací.

My vám doporučujeme aplikaci WhatsApp.  

Použijte pro odeslání fotek aplikaci WhasApp odkaz na instalaci – odeslání fotky je okamžité a máte splněno to co je hlavně potřeba  pro získání záruky. fotky odesílejte na číslo p.Maleňáka +420 724 313 069

Veškeré tyto fotky z vaší stavby a to včetně videí budete mít u nás archivovány ve vašem-našem albu  a můžete si je  kdykoliv stáhnout: odkaz zde 


Předpokládaný termín zahájení přípravných prací pro dodávku tj. výrobní dokumentace je stanoven na 2-3 týdny  dle složitosti domu. Předpokládaný termín zahájení výroby je stanoven  dle  harmonogramu společnosti Modul-LEG s. r. o. Předpokládaný termín dokončení výroby a připravené expedice materiálu je 6-8 týdnů od zahájení výroby (dle složitosti domu). Tyto termíny jsou platné v případě připsání platby na účet společnosti Modul-LEG   s. r. o. do 7 dní od podpisu této smlouvy. Termíny se mohou uspíšit na základě probíhajícího harmonogramu. V případě opožděné platby se mohou termíny změnit s ohledem na další zákazníky a harmonogram výroby. Nový termín je odběrateli sdělen emailem.

Odůvodnění zálohy a doplatku 50+50% . Ptáte se proč chceme 50% zálohy před realizací a 50% před příjezdem kamionu na stavbu?  Je to jednoduché , musíte si uvědomit, že mi vám dodáváme stavební materiál pro stavbu domu svépomocí a jestliže jdete nakoupit materiál do stavebnin, také musíte zaplatit v hotovosti. Samozřejmě můžete kdykoliv cca 14-dní po zahájení výroby se přijet podívat přímo k nám na firmu a přesvědčit se, že váš domeček už se postupně do vyrábí a podstatná část domečku již je zabalená na paletách.

Náš TIP –Chcete se zúčastnit našich předváděcích akcí ?Vyberte si na jakou  zde klikněte na “Chci se zúčastnit” a nebo v případě zasílání pravidelných pozvánek na předváděcí akce se Přihlašte k odběru zde


plachta-stav_system-mala

Postup výstavby systémem Modul-LEG®


1. Stavebník si na vlastní náklady připraví základovou desku nebo založení na zemní vruty  (viz. obrázek A)

2. Příjezd  kamionu se stavebnicovým systémem Modul-LEG® a složení systému (viz obrázek B)

3. Kotvení základových prahů systému Modul-LEG® do základů pomocí dodaných turbo šroubů (viz obrázek C) -Prováděno bez koordinátora stavby.

 Základové prahy montovat dle této animaci a nebo v případě, kdy si nejste jistí, vám koordinátor před samotnou montáží prahů vše vysvětlí přes aplikaci  skype:m.martinik (zde ke stažení ).K této aplikaci je potřeba mít mikrofon a reproduktory


4. Příjezd koordinátora – koordinátora poskytuje naše firma zcela ZDARMA na dostatečný  počet dnů dle výměry domů  – koordinátor dohlíží na správnost umístění celého systému kompletního domu-koordinátor není montážník

  • Bungalovy   do 100 m2 = 2 dny ZDARMA    180m2 = 3 dny ZDARMA      200m2= 4 dny ZDARMA
  • Patrové domy do 100m2=3 dny ZDARMA     180 m2=4 dny ZDARMA        300m2= 5dní ZDARMA

4.1 patro V případě patrového domu se okamžitě začínají montovat panelové podlahy

5. Výstavba modulů, montáž překladů a věnců systému Modul-LEG® (viz obrázek D,E)

6. Laťování vnitřních a obvodových stěn (viz obrázek F)+Montáž krovu (je již bez koordinátora a musí ho provádět zkušení montážníci)V případě vazníků je montáž již v ceně domu a provádí ho naši montážníci.!! Je provedena pouze samotná montáž vazníků bez střešní folie a latí !!

7. V případě patrového domu uložení panelů podlah a pokračování dalšího patra pod krov

8. Odjezd koordinátora Modul-LEG® – Výstavba pokračuje plně v režii stavebníka a na jeho náklady

9. Montáž Krovu (viz obrázek I) -v případě dodání krovu naší firmou je krov připraven jako stavebnice, veškeré viditelné prvky včetně palubkového podhledu jsou nalakovány dle požadavku zákazníka. V případě dodání vazníkové konstrukce od naší firmy je již montáž vazníkové kce zahrnuta v ceně vazníků. Montáž tedy vždy provádí naši subdodavatelé. Vazníková kce neobsahuje nátěry a palubkový podhled. Montáž Krovu-vazníků BEZ položení střešní folie , je taktéž součástí dodávky a je provedena našimi subdodavateli a to včetně přistavení jeřábu, který si na krovy a vazníky zajištujeme. Součástí montáže vazníkové kce či krovu naším subdodavatelem není montáž střešní folie! Na montáži krovů -vazníků již není potřeba přítomnosti koordinátora Modul-LEG®

10. V dodávce pro stavbu domu svépomocí je rovněž dodána reflexní folie včetně polystyrenů 3cm na vnitřní příčky mezi latě (viz obrázek G,H). Montáž polystyrenu mezi latě může být provedena  kdykoliv, montáž folie doporučujeme začít až po dokončení všech elektro prací.

11. Pro další postup prací je nutné mít na stavbě vždy při ruce montážní návod, kde jsou veškeré další úkony popsané a to detailně (montážní návod ke stažení zde) a (obsah dodávaného materiálu zde)

12. Jakmile budete mít stavbu zastřešenou požádejte nás o nafoukání celulózy. Termín nafoukání vašeho domu je cca do 1-měsíce. Je třeba ,aby aplikaci climatizeru plus, prováděl náš školený subdodavatel !!nikdo jiný!! V případě, že si zvolíte jiného aplikátora ,ztrácíte tak kompletní záruku na celý stavební systém Modul-LEG® dle záručních podmínek. Je potřeba si uvědomit, že foukání celého domu tvoří 80% úspěchu naší konstrukce Nízkoenergetického domu a náš školený subdodavatel je jediný, kdo umí nafoukat náš konstrukční systém řádně a bez tepelných mostů.

Podmínky – stavební připravenost pro foukání obvodových a vnitřních stěn celulózou :

  • Přípojka el. energie 220 V / 16 A, příjezd na stavbu
  • Obvodové stěny (moduly) oboustranně přístupné bez dalších skladeb z vnitřní a vnější strany. V případě nedodržení smluvní pokuta ve výši 10.000,- Kč (zmařený výjezd), v realizaci bude pokračováno v momentě odpovídající stavební připravenosti.
  • Kolem RD bude odpovídající terénní úprava pro stavbu žebříků (bez výkopů, hromady zeminy atd.).
  • V případě nedodržení smluvní pokuta ve výši 10.000,- Kč (zmařený výjezd), v realizaci bude pokračováno v momentě odpovídající stavební připravenosti.

V případě toho, že i v den příjezdu na foukání celulózy není stavební připravenost dodržena :

1/odjíždíme a foukání nebude provedeno investorovi.

2/investorovi bude zaslán materiál (nebo ho tam již má) , ze zaplacené zálohy či faktury se investorovi nic nevrací, je zaúčtován zmařený výjezd a zároveň jsou tímto porušeny záruční podmínky stavby stavebnicového systému Modul-LEG® a záruka tedy zaniká a to v celém rozsahu.


 

A

A

b

B

c

C

d

D

e

E

f

F

g

G

h

H

JAK SE TO STAVÍ

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Příprava před výstavbou -rozmístění modulů s podrobným návodem příprav před samotnou výstavbou-potřebné nářadí na stavbě atd…….


rozmisteni-3d-1

rozmisteni-3d-2

rozmisteni-navod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete více info, máme vám zavolat? Popř.volejte denně od 8:00-20:00 hod +420 724 313 069